Féltékenység – intenzív érzelmek hálójában nem csak a munkahelyeken.

A negatív érzelmek toplistáján a magány, a szégyen és a csalódottság mellett kiemelt helyet foglal el a féltékenység , amit sokan összekevernek az irigységgel

A féltékenység három lépcsőben alakul ki, és olyan szituációban is előlép, amikor látszólag nincs különösebb ok az érzelem megjelenésére.

Számos munkahelyi helyzetben  találkozhatunk ezzel az érzéssel, mely rányomja bélyegét a munkahelyi légkörre és jelentősen csökkenti a munkavállalók teljesítményét.

De mi van akkor amikor ez a féltékenység kisugárzik az életünk más pontjaira is?

Ma tehát az irigységről és a féltékenységről írok mivel az utóbbi néhány hétben napi szinten szembesülök ezekkel a problémákkal. A témámban álneveket használok de valós szituációról beszélek és a cikkemben írezhető lesz az alany iránti ellenszenvem is, és mivel elég negatívan érint az alany személyisége amit annak diagnosztizálok, hogy iszonyúan irigy és féltékeny.

De nézzük mit gondollak én az olyan féltékeny irigy természetű személyekről amiről szinte biztos, hogy az ilyen típusú emberkék nincsenek tudatában saját magukkal kapcsolatosan.

A féltékenységet legtöbbször a szerelemmel és a párkapcsolattal hozzuk összefüggésbe, azonban ez az érzelem számos más helyzetben is megjelenhet mindennapi életünk során.

Szerelemféltés esetén a pár egyik tagja attól tart, hogy társa mással is kedves, nem csak vele.

A féltékenység azonban bárhol-(még a baráti kapcsolatokat és megfertőz),és bármikor megjelenhet, így akár a munkahely békés állóvizét is felkavarhatja ez az intenzív és sokszor tartós érzés, konfliktusokat okozva a munkatársak vagy a vezetők között.

A munkahelyi féltékenységet látszólag több dolog is kiválthatja, kialakulhat pozíció, karrier, munkabér, életkor és természetesen szerelemféltés kapcsán is, mindnek a gyökere ugyanaz.

Nézzünk egy történetet:

Márta és Joni a szervezetnél rendre olyan munkákat végeznek, melyekkel látványosan tudják képességeiket befektetni s megmutatni, hogy egy haldokló szervezetet pénz nélkül is fel lehet lendíteni ha elég kreatívok és lelkesek vagyunk abban amit csinálunk csupán a marketing kellő ismerete és alkalmazása révén ezért munkájuknak eredménye is gyorsan növekszik, sikeresnek és jókedvűnek látszanak mind ketten egészen addig amíg valakik fel nem borítják ezt a harmóniát.

Azonban Mártával és Jonival egy szervezeti hajón (jelképesen értsd) dolgozó Pina Mari sokat túlórázik és rendszeresen olyan munkákat végez amit önmaga szabad akaratából választott,de amelyek nem jelentenek számára valódi kihívást, hiszen csupán mások munkáját, kreativitását felhasználva végzi a tevékenységit.

Mindössze sok időre van szüksége, hogy végezzen velük mivel, hogy előtte végig pásztázza az online világot kutatva találva azokat az információkat amik egyeznek az ö kizárológós gondolataival…,viszont emellett Pina Marinak jut ideje bőven arra is, hagy figyelemmel kísérje Márta és Joni munkáját szinte majdnem úgy mintha az egész szervezetnél ő lenne a főnök is az lenne a kizárólogós feladata, hogy Mártát és Jonit árkus szemekkel figyelje majd jól rendbe rakja őket ha nem az elvárásai szerint alakulnak a dolgok.

Egy napon azonban Pina Mari látja, hogy a Joni és Márta jókedvűen összedolgoznak is mindent előre megterveznek mert az a céljuk, hogy a legújabb aktuális projektet a szervezet számára minél előbb üzembe helyezzék, abból a célból, hogy a növekedés, a termelékenység még jobban növekedjen és még több sikert hozzon a szervezetnek ezáltal pedig a dolgozók számára is.

Mivel Pina Marinak nem igazán volt tudomása a készülődőfélben lévő projekt alakulásáról is annak mikéntjéről, így nincs áttekintése , ismerete arról, ami háttérben zajlik így valahol megértem a furcsa viselkedésit amivel legutóbbi időkben egyre gyakrabban szembesülnek Mártáék.

Ez a tipikus féltékenység és irigység, viszont óriási hátrány egy éppen éledező szervezet számára jó lehet erről Pina Mari nem vesz tudomást vagy talán nem és érzi mekkora bajt jelent ez?.

Persze ezt a hátrányt Pina Mari nem saját viselkedési formájának tudja be hanem, annak, hogy Joni és Márta túl sokat hibázik az írás szabályait áthágva ráadásul a legjobb hobbija felhasználni a szervezet nevét önmaga ellen vagy is Pina Mari nem veszi észre, hogy az év legnagyobb baklóvését követi el akkor amikor a szervezet neve mögé bújva úgy üzen Joninak és néha Mártánok is mintha az egész szervezet osztaná a Pina Mari véleményit.

Higgyétek el ennek a szervezetnek vezetősége csak a töredék személyisége rendelkezik tudással az internet világát illetően is legtöbbjük idős veterán tagja a szervezetnek nekik pedig fogalmuk sincs arról mi zajlik az online szervezetének a nyilvános hivatalos portálján, még is Pina Mari azt a látszatot kelti, hogy amikor ö reagál üzeneteivel akkor azt a szervezet teszi elvégre Pina Mari nem szignózza minden kommentárt amit kitesz így a kívül állók egyértelműen azt látják, hogy maga a szervezet reagál nem pedig Pina Mari.

Mi mást gondolhatnék róla ha csak nem azt, hogy messze túl buta ahhoz amit csinál miközben azt hiszi, hogy jól vonnak a dolgok úgy ahogyan ö elképzelte.

Márta azonban rendelkezik könyvelői, pénzügyi, menedzseri, marketing,is média tudással mivel ezekből a szakmákból szerzet szakmakepésítést és gyakorlatot különböző nagy vállalatoknál. Másrészt pedig Mártát felkérték legyen a szervezet tagja amit aztán úgy vállalta el , hogy közben messze nem állt közel hozzá az a fajta tevékenység amit a szervezet képviselt talán azért mert még annyira nem ismerte annak szellemiségit ám még is valami megfogta Mártát. Csak, hogy a lényeget értsd elmagyarázom neked:- Mártában túl nagy az igazság érzett. Túlságosan elégedetlen mind a mai napig az igazságtalanná fajult világrendszerivel amelyek családokat és emberi életeket tesz tönkre, illetve tett tönkre. Látszólag ennek az igazságtalan rendszernek mintha soha sem lenne vége sőt mintha súlyosbodna így Mártában már nagyon régóta ott lappon a vágy, hogy egyszer majdan, ha lesz olyan lehetőség ahol építően felhasználhassa tudását az élet és a körülmények jogvitása céljából akkor mindenképpen társul ahhoz 

a szervezethez vagy politikai rendszerhez. Igaz Márta jóval az előtt bírálta az igazságtalanságot még mielőtt a mostani szervezethez került volna csak éppen akkor egy személyben küzdött ma már reméli, hogy egyre többen lesznek akik váltóztatni akarnok és ezért még ki is veszik a részüket a munkából.

No de térjünk vissza arra, hogy Márta mit jósol a szervezet jövőiről. Tehát mint menedzser és marketing szakember szemével Márta teljes bizonyossággal azt állítja a szervezet több okból kifolyólag összefog omlani még mielőtt egyáltalán elérte volna azt a szintet amire Joni is Márta tervezte. Jó lehet, Pina Marinak pont az a megbízatása, hogy a szervezet összedőljön. Erről Márta azért vélekedik így mert a szervezet országos elnöke túl lágyszívű. Nem mintha ez baj lenne sőt bár ilyen lágy szívű lehetne minden ember a világon mert akkor soha nem lennének háborúk sem pedig szétszokott családok.

A baj akkor van amikor az elnök azt szeretni hinni, hogy mindenki olyan mint ő. Bár igazza lehetne….ám de sajnos az emberek jó része önző, kapzsi, felsőbbrendűség érzésétől átitatva gyűlölködő, irigy, féltékeny, rosszindulatú, orcátlan, tiszteletlen, érzéketlen és még sorolhatnám de ennyi is elég, hogy megértessem az olvasókkal mért ez az egyik ok arra, hogy a szervezet összeomoljon.

Az előbb említésre került okok miatt egy lágyszívű elnök nem tud igazságot tenni az övei között mert az egyikük előbb utóbb úgy is piszkálódni fog.

Mi hát akkor a jó megoldás? Mártának számtalan javaslata lenne ezzel kapcsolatosan de valószínűleg ez nagy ellentétekbe sodorná a szervezet pár tagját (nem mintha pillanatnyilag nem ez volna a helyzet)-,így félő, hogy egy idő után a szervezet lejáratása ellen nem lesz mit tenni…,viszont ha az elnök fontolóra venni,például azt, hogy a Pina Mari és még a Fasza Jancsi szerkéztói hozzáférésit vissza vonja a hivatalos oldalról talán még meg menthető a szervezet.

Márta nem azt mondja, hogy Pina Mari és a Fasza Jancsi összes szerkesztői munkájukat vissza kell vonni hanem csak azt, hogy arról az egyetlen főoldalról kellene visszavonni a szerkesztői lehetetlenséget,Sőt Márta azt is
állítja teljes bizonyossággal, hogy a főoldalon nem lehet 2-nél több szerkesztő.

Hogy mért?

Nos nézzük csak: először is ellentétes vélemények nyilvánulok meg az ugyan oda tartozó szerkesztők között miközben ketten közölük nem tudja azt hogy nem támadhatja meg nyilvánosan a saját munkatársát.

Minden marketing és menedzseri szabálynak ellentmond ez a viselkedési forma (csodálkozok és ezen hiszen egyetemet végző diplomás személyeknek ezt tudniuk kellene)-,hogy mennyire gyengíti az emberek bizalmát a szervezetben amikor ezt felismerik. De hát mért és lepődök meg?- elvégre a diplomatikus viselkedést nem tanítják az egyetemeken „(erre az élet tanítja meg az arra fogékony embereket)”- csupán azt, hogy miként legyen valaki képes átgázolni ember társain, hogy elérje saját önös célját.

A másik probléma amelyek szintén a szervezet bukásához vezet, az, az, hogy ebben a szervezetben nemrég belépet 2 tagjának nincs kellő tapasztalata abban, hogy kik a valódi ellenfeleik ezért aztán nyílt támadást kezdeményeznek, illetve folytatnak nyilvánosan az elnökség egyik tagja ellen akit rendszerint leégetnek, megaláznak primitív tudatlan módszerekkel.

Márta ezt sértésnek veszi ráadásul Márta szempontjából ez a viselkedési forma olyasságnak, szemétségnek minősül, amit nem igazán értékel. Talán Pina Mari elfelejtette volna, saját lelkes szavait amit nem és olyan régen fejtett ki Mártának? Semmi baj Márta meg tudja ismételi. Szóval kedve Pina Mari azt mondtad mennyire örülsz, hogy a párt megint újra élet és mennyire értékeled, a Joni is Márta törekvéseit az online hálózatban mert érezni és látni véled a növekedést.

Azt is mondtad, hogy ennek eredményeképpen te magad és megalakítod a szervezetet a lakóhelyeden és kész vagy mindent megtenni, hogy ismét népszerűvé váljék a szervezet.

Megkérdezném tőled mi váltózott alig pár hónap alatt?

Ne gyere nekem azzal, hogy mindenki neked panaszkodik arról, hogy Joni és én milyen rossz munkát végeztünk és hogy mekkora szemetek vagyunk mert ezt úgy sem hiszem el mivel nekem pont az ellenkező tapasztalataim vonnak.

Képzeld több 100 e-mail érkezik naponta az ország különböző részeiről, sőt még külföldről is, azzal a gratulációval, hogy milyen nagyszerű dolog a szervezetünk talpra állása és növekedése és még azt is mondják ,írják több százan, hogy mellénk fognak állni és alig várják, hogy szavazhassanak.

Hát akkor miről is beszélünk?

Arról talán, hogy neked kedves Pina Mari beteges mániád-á vált az uralkodási, az irányítási, a dirigálási, az oktatói vágyad.

Tudod sokan veszik a fáradságot és kiolvassák az önéletrajzamat amelyekben beleírtam, a születésem helyit, ezért aztán megértik, hogy nem egyszerű nekem helyesen írni viszont nagyon elismerőek azzal kapcsolatosan amit teszek mert ők az írás mondani valójára figyeltek nem pedig hogy elvétve egy két betűt összecseréltem.

Ha jól emlékszem,-már pedig nagyon is jól emlékszem- még neked is mondtam hol születtem és úgy tűnt akkor még nem jelentett problémát legalábbis nekem úgy tűnt örülsz, mert neked és a jó szándék dominált. De akkor még is mi a fene történt veled?

Mért lettél ennyire beképzelt?

Mért vagy ennyire kegyetlen, szívtelen, és önző?

Mért élsz vissza a szervezetünk nevével és felsőbbrendűség érzésivel leminősíted munkatársaidat?

Mitől vagy te különb más embernél?

Kedves Pina Mari hidd el sok még a tanulni valód neked, is meg a Fasza Jancsinak és.

Hidd el még nem jártátok ki az életiskoláját ahhoz, hogy a nálad jóval idősebb, bölcsebb embert kioktassátok. Gondollak itt a veterán elnökség szervezeteinek tagjaira.

Még a kenyér javát sem ettétek meg és a tudás gyümölcsét sem ízleltétek meg ezért aztán ne akarj okosabb lenni annál mint ami valójában vagy.

Tudod Pina Mari kétségeim vannak afelől, hogy felismernéd az igazi barátaidat, kétségem van afelől is, hogy lennének igaz barátaid.

Hogy is lehetnének neked barátaid ha még önmagadat sem szeretet, nem fogadod el azt a tényt, hogy nem a külsőségekre kell építeni hanem a szeretet alapjaira?

Valójában csak arról van szó, hogy az elnökség szívesen dolgozik együtt Mártával, a Jonival de még a Pina Marival is, ha drágája nem keresné mindig a szálkát kollégái szemében miközben a sajátjában ott van a gerenda.

A vidám, jókedvű munkatársakkal és a hozzájuk hasonló, jókedvű kollégákkal, könnyen halad a munka.

Öröm minden tekintetben összedolgozni ahogy az az elejin is működött. Márta őszintén örült Pina Marinak amikor hozza jött külföldről és lelkesen energiával teljesen beledobta magát a tennivalókban is belépet a szervezetbe. Márta szívesen emlékszik vissza ezekre az időkre pedig nem is volt olyan régen.

Pina Mari úgy érzi, az ő élete egy robotéhoz hasonlít, tele sok túlórával, megbecsülés nélkül. Márta számára látszólag nincs túl sok választás vagy elfogadja, hogy Pina Mari egy külön bánásmódot igénylő egyéniség is így dolgozik vele együtt, vagy pedig kilép a szervezettől és törődik a saját dolgával.

Viszont Pina Mari sincsen könnyebb helyzetben hiszen okkár ö is dönthet úgy, hogy másik szervezethez csatlakozik és ha elmegy egy másik szervezethez, ott sem fogja tudni, hogyan kerülje el a féltékenységét, hiszen azt nem Márta viselkedése hozta létre, az ő viselkedése csupán megmutatta Pina Marinak, hogy Pina Mari valójában mire is vágyik::-vezetői státuszra az alattvalók (jelképes értelemben) figyelmére és tiszteletére.

Így Pina Mari egy új munkahelyen hamar ugyanebben a helyzetben találná magát, vagy még nehezebben, hiszen a féltékenység érzése az új munkahelyre is elkíséri.

Ha pedig Márta szervezetnél marad, nem fogja tudni, elkerülni a megismétlődő írás hibákat amik valójában azért történnek mert összekeveri őket,ahogyan az sem fogja tudni elkerülni, hogy újra meg újra összetűzésbe kerüljön Pina Marival és a Fasza Jancsiva .

Pina Mari érzései nem tartoznak az elnökség tagjaira, csakhogy Pina Mari figyelmét a féltékenységét kiváltó Márta folytonos írás szabályai is annak megszegése fogja lekötni, így nem tud kellőképpen a munkájára koncentrálni, ezért a jövőben maga Pina Marinak, munkája is lassúvá és szétszórta válik nem beszélve arról, hogy már most sincsenek sajátos kreatív ötletei, gondolatai, tervei amikkel előbbre lendíteni a szervezetet.

Ez már tartozik az elnökségre. Pina Mari és Márta közös munkája egészen biztosan nehézségekkel tarkított lesz, közös eredményt nagyon nehezen fognak létrehozni.

Mit tehet Márta, hogy képes legyen Pina Marival együtt dolgozni?

Mártának célszerű lenne megváltoztatnia a kommunikációját – amennyiben képes erre -, éppen csak annyira, hogy bevonja Pina Marit a döntésekbe, amennyiben Pina Mari is nyitott erre

. Ha ebben a helyzetben Márta viselkedése nem teljesen őszinte, akkor az olaj a Pina Mari égő tűzire.

A féltékenységet kiváltó fél akkor jár el a legjobban, ha sokat kérdez, és hagyja, hogy a másik döntsön igen ám csak, hogy itt arról a szervezetről van szó amit Joni és Márta kemény erőfeszítések árán lendítettek fel így nem csoda, hogy mind ketten féltik a felépített rendszert az összeomlástól.

Gyakori hiba a kommunikációnkban, ha úgy kérdezünk, hogy előre eldöntjük, milyen választ fogadunk el a másiktól, ilyenkor valójában nem is kérdést teszünk fel, mindössze kérdőjelet használunk a mondatok végén. Amennyiben Márta képes a saját szabadságából Pina Marinak átadni valamennyit a kommunikációja révén, akkor a helyzet oldódhat. Ennek feltétele, hogy Márta megnövekedett szabadsággal lépjen be a Pina Marival való kommunikációba, máskülönben csak vita fog kialakulni ismét.

A féltékenység két területre mutat rá az érzést átélő személy számára:

1. Van valami, amit nem Pina Mari kap meg, pedig vágyik rá és meg is kaphatná, csak nem a megfelelő dolgot cselekszi, hogy elérje célját.
2. Az események alakulásában Pina Mari tudja valahonnan, neki rossz az, ha Márta színre lép. Vajon Pina Mari honnan tudja, vagyis milyen élményből tanulta meg, hogy „Márta megjelenése” számára rossz?

Minden érzelem, ami csak megjelenik az életünkben, azért kerül oda, hogy valamire felhívja a figyelmünket t. A féltékenység esetében éppen arra, hogy érzelmileg eltévedtünk, amikor az áhított dolgot (figyelmet, bizalmat) meg akartuk szerezni. Ha eltévedünk az erdőben, általában az a legjobb megoldás, ha visszamegyünk arra a pontra ahol még tudtuk, hogy jó úton jártunk, és ott felülvizsgáljuk a döntésünket. Az érzelmek feldolgozásának is pontosan ez a menete. A legnehezebb rész az, hogy Pina Mari nem tudja megmondani, hogy mikor, hol és mit hibázott , hogy a féltékenysége kialakult.

Ismerjük föl az érzést

A személyiség kialakulása során – még gyermekként – megtanuljuk, hogy bizonyos helyzetekben mi a sikeres reakció számunkra. Ezek a megoldó kulcsok rögzülnek, és ismeretlen helyzetekben a rögzült, korábbi szituációkban sikeres viselkedésminták szerint reagálunk az új helyzetben is. Egy elképzelt szituációban is meg tudjuk jósolni, hogyan fogunk cselekedni. Ez azért lehetséges, mert minden szituációban egy-egy érzelem vezérli a viselkedésünket, az adott érzelem pedig ismerős múltunk bizonyos pontjairól, amikor már sikeresen megoldottunk hasonló helyzeteket.

Ezek a reakciók megszokássá csontosodnak, és később, amikor már az adott viselkedésminta gátol bennünket, nem tudjuk, hogyan változtassuk meg azt.

A problémát az okozza, hogy nem minden esetben alakítottunk ki helyes reakciókat, azonban tudattalanul ismételjük minden egyes hasonló helyzetben. A gyermekkori élmények nyomán egy-egy helyzetre kialakított sikeres válaszok felnőtt korunkra elavulttá válhatnak.

Csakhogy ezt nem vesszük észre, mivel az adott helyzetre már van egy korábban eredményesen működő – gyermeki – megoldásunk, és vagy nem jut eszünkbe egy másik – felnőtt – megoldás, vagy nem tudjuk feszültség nélkül kivitelezni azt.

Féltékenységnél is ez történik, a már korábban kialakított viselkedésmintáinkat ismételgetjük, csak a szituáció változik körülöttünk. A szakemberek szerint is , ha felismerjük a bennünk kialakult érzést, és azonosítjuk, hogy egy adott szituációban féltékenyen reagáltunk, akkor őszintén szembenézve az érzéssel, lehetőségünk nyílik az érzelem megértésére és a feldolgozására is.

A féltékenység nem egyenlő az irigységgel még is a Márta és a Pina Mari esetében mind kettő jelen van de csak az egyikükben dominál.

Sokan összekeverik a két érzést, azonban nagy különbség van féltékenység és irigység között. Féltékenységnek három szereplője van – legalábbis képzeletben mindenképpen –, míg az irigységnek csak kettő.

A féltékeny ember azt szeretné megkapni, amit szerinte valaki más kap meg a számára fontos személytől.

Irigységről pedig akkor beszélhetünk, amikor olyan dolog iránt vágyakozunk, ami másnak van és nekem még nincs, de már itt lenne az ideje de lehet, hogy csak én gondolom így? Mert, hogy az én alanyomnak is ugyan ezek a tünetei vannak.


A féltékenység kialakulása három lépcsőben történik meg

Először is az egyén, esetünkben „Pina Mari” – általában gyerekkori szituációban – csalódást él át: visszautasítás éri, pedig elfogadásra számított .

A következő lépcsőfok, mikor saját magával szemben is képmutató, hogy a következő csalódást elkerülje, elkezd változtatni a viselkedésén, az érintett dologgal kapcsolatban, becsapva ezzel önmagát. Majd mikor azt tapasztalja, hogy azt a dolgot, amit ő szeretett volna megkapni az önbecsapás révén, más valaki kapja meg attól a személytől, akitől ő várta, az őszinteség révén, biztosan kialakul a féltékenység érzése.

Itt a harmadik fél őszintesége tükröt tart „Pina Mari”’ számára, szembesítve a saját önbecsapásával. „Pina Mari” erre az önbecsapásra nem szívesen néz rá, ezért a „tükröt tartó embert okolja”, és szeretné életéből eltávolítani. Egy normális gyerek a féltékenység érzés megjelenésekor két viselkedésminta közül választ folytatásképpen:

A. Ha erősebbnek érzi magát a szüleinél, akkor a tükröt tartó személy: „egy gazember, tűnjön el innen örökre…”, és a gyerek egy kiadós hisztivel igyekszik elzavarni azt, aki megkapta, amit ő nem.

B. Ha gyengébbnek gondolja magát a szüleinél, akkor: tudja, hogy nem szabad szólni ebben a helyzetben, mert az csak növelni fogja a bajt, és csendben marad. Így még a szégyenérzettel is tetézi a féltékenységét.

A féltékenység kettős arca

A fenti két viselkedésminta felnőtt korra két merőben ellentétes gyakorlatban nyilvánul meg.

A. Ezt a fajta magatartást birtoklási vágyként ismerjük és ez az amit Márta és tapasztalt Pina Marinál.

A féltékeny ember valamilyen módon szeretné a másik ember cselekedeteit, mozgásterét kontroll alatt tartani, hiszen nem lehet megbízni benne, hogy mit cselekszik, amikor Ő nem látja.

B. A másik viselkedésminta esetén a féltékeny ember olyan szokásokat vesz fel, (főz, mos, vasal, mindig szolgálatkész…stb.) amivel feladja önmagát, és évek alatt teljesen felőrli önbizalmát ezért javaslom az alanyomnak Pina Marinak próbáljon egy szakemberrel konzultálni mert könnyen lehet segíteni rajta ahelyett, hogy megalázó viselkedés formát gyakorol a szervezeten belül.

Megoldás: a korábbi minták fölülírása

Abban a pillanatban, hogy „Pina Marit” zavarni kezdi önnön féltékenysége, megérett a változásra.

Már csak vissza kell jutnia a féltékenységet kialakító élethelyzetbe, ami elmélyült, relaxált állapotban megoldható. És ahogyan az erdőben visszamegyünk az eltévedés pontjára.

Hosszú idő távlatában a legtöbb ember nem emlékszik arra, mikor érte a csalódás, csak az érzés marad meg, a féltékenységet átélő ember képes a felidézést követően át is alakítani az élményt úgy, hogy jó érzéssel vegyen részt az eseményekben, és ezzel képes legyen visszanyerni a szabadságát, a féltékenysége pedig elmúlhasson, hiszen így már képes lesz megszerezni azt, amire vágyik.


Végezetül pedig remélem sikerült szembesíteni téged saját magaddal és felismered majd, hogy nem jó irányba kényszeríted a szervezetet amelyekben valamennyien keményen dolgozunk, hogy majd végül mindenkinek siker élménye legyen elvégre nem önmagunkért küzdünk hanem egymásért és a z örömünk és közös lehet elvégre ezért küzdünk nem?

Áldott szép estét mindenkinek. Szeretettel Angelica.

857258_222568887882624_297969697_o